Як працюватимуть банки та система електронних платежів (СЕП) в період завершення 2023 та на початку 2024 року

Національний банк України визначив порядок роботи банківської системи в період завершення 2023 року та на початку 2024 року. Так, регулятор констатував, що з 01 квітня 2023 року система електронних платежів Національного банку (далі – СЕП) працює в цілодобовому режимі 24/7/365 із датою поточного календарного дня. Такий режим збережеться і в період завершення 2023 року та на початку 2024 року. Водночас Національний банк врахував звернення Державної казначейської служби України про встановлення обмеження на роботу в СЕП для цієї установи у зв’язку із завершенням звітного року.  Відповідно: 

29 грудня 2023 року СЕП продовжує працювати 24/7. Валютний ринок України, депозитарій Національного банку та Національний банк під час здійснення депозитарної діяльності депозитарної установи (далі – депозитарій НБУ), а також інші системи Національного банку працюють у звичайному режимі. Платежі в іноземній валюті від Державної казначейської служби України через Національний банк та АТ "Укрексімбанк" проводяться до 16:00;

30, 31 грудня 2023 року СЕП продовжує працювати 24/7, водночас через СЕП не приймаються платіжні та інформаційні повідомлення від та на адресу Державної казначейської служби України. Банки в ці дні самостійно приймають рішення щодо здійснення валютних операцій з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти на валютному ринку України. Готівковий валютний ринок працює у звичайному режимі. Операційний день депозитарію НБУ в ці дні не розпочинається;

01 січня 2024 року СЕП продовжує працювати 24/7, водночас через СЕП не приймаються платіжні та інформаційні повідомлення від та на адресу Державної казначейської служби України. Банківська система України працює у звичайному режимі. Валютний ринок України, депозитарій НБУ, а також інші системи Національного банку також працюють у звичайному режимі.

 Крім того, у цей період для забезпечення безперебійної діяльності банківської системи України та належного обслуговування клієнтів банки зобов’язані заздалегідь підкріпити свої каси та банкомати готівкою різних номіналів. Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 20 грудня 2023 року № 170 "Про регламент роботи системи електронних платежів Національного банку України та порядок роботи банківської системи України в період завершення звітного року".

Джерело: Офіційне Інтернет-представництво Національного банку України